HİZMETLERİMİZYapı Kimyasalları


Genel Bilgi Almak İstiyorum

Kimya, inşaat mühendisliği, metalurji ve malzeme mühendisliğini bir araya getiren yapı kimyasalları alanı, teknolojik ve bilimsel gelişmeler ile beraber giderek daha büyük bir önem kazanıyor.


Yapı kimyasalları, adından da anlaşılabileceği gibi, kimyanın yapılardaki kullanım halidir. Yapı kimyasalları alanı; kimyayı inşaat mühendisliği, metalurji ve malzeme mühendisliği, mimari ve iç mimari, peyzaj ve kentsel tasarım, şehir ve bölge planlama gibi alanlarda kullanılabilir hale getirir.


Yapı kimyasalları, inşaat malzemelerini bir arada tutmak için inşaat sırasında çimento, beton veya diğer inşaat malzemeleriyle kullanılan kimyasal formülasyonlardır. Yani bizim bir inşaatın temel malzemeleri olarak gördüğümüz her maddenin içerisinde, o maddeye inşaattaki görevini yerine getirebilmesi için yardımcı olan yapı kimyasalları mevcuttur.


Yapı kimyasalları, özünde yapı süreçlerini kolaylaştıran bir takım formülleri barındırmakta. Bu maddelerin icadından önceki binlerce yıl boyunca, insanlar evler ve yollar yapmaktaydılar. Bütün bu yapılarda, dönemin bilimsel ve teknolojik gelişmelerinin izin verdiği ölçüde bir takım teknikler kullanıyordu. Biz insanları, mağaralardan rezidanslara taşıyan bu tekniklerin ilerlemesi, bu anlamda büyük kolaylıkları da beraberinde getirmiştir.


Yapı kimyasalları, insanların işini kolaylaştıran bileşimlerdir. Hız ve dayanıklılık anlamında devrim niteliğindeki bu formüllere çok şey borçluyuz! Yapı kimyasalları sayesinde, yapı süreçleri çok daha hızlı ilerler. Bir inşaatın tamamlanması bu maddeler sayesinde çok daha kolay bir şekilde yapılmaktadır.


Herhangi bir yapının inşaat süresinin kısalması, o yapının maliyetini düşüren ve daha ucuz bir şekilde satılması ya da kullanıma açılmasını sağlayan bir unsurdur. Bununla beraber yapı kimyasallarının gelişmiş formüllere sahip olmaları, yapıların uzun süreler boyunca dayanmasına yardımcı olur. Bu kimyasalların kullanılması ile yapılardaki yıpranma minimuma indirgenmiş olur.


Yapı kimyasalları, inşaat sektörünün pek çok farklı alanında karşımıza çıkıyor. Bu kimyasallar, katkılardan döşeme kimyasallarına, sızdırmazlık maddelerine, harçlara, şu geçirmez kimyasallara, yapıların onarım ve güçlendirmesine yönelik kimyasallara, yapıştırıcılara, bakım ürünlerine ve zemin kaplamalarına kadar çeşitli alt başlıklara ayrılmaktadır.


Yapı kimyasalları, bir nevi yapı eczanesidir; Doğru tespiti yapıp, ihtiyacı belirleyip, kullanılması gereken doğru yapı kimyasalını seçmek ve sağlıklı uygulanmasını sağlamak tecrübe ve uzmanlık istemektedir...


Zemin kaplamasında uygulamanın hızının ve hızlı servisin gerekli olduğunu bilerek, üstlendiğimiz projenin planlama aşamasından itibaren uzman uygulayıcılarla birlikte çalışıyoruz. Ürünün tüm yaşam süresini hesaba katarak, her bir müşterimizin ve endüstrinin ihtiyacına uygun en güvenilir, sürdürülebilir ve hesaplı zemin kaplaması çözümlerini sunuyoruz...


Onarım ve güçlendirmenin amacının mevcut yapıların yaşam sürelerini uzatmak, yapısal bütünlüğü yeniden oluşturmak maksadıyla, bozulmanın esas nedenlerini tanımlamak için yüzeysel hasarların ötesine bakmamız gerektiğini biliyor, projenin başından itibaren müşterilerimizle iletişim kurarak, uzatılmış servis ömrü ve hizmeti garantileyerek müşterilerimizin daha başarılı olmasına yardım eden, şantiye koşullarına uygun tasarlanmış kişiye özel ve sürdürülebilir sistem stratejilerini oluşturuyoruz...


Onarım ve güçlendirmede, uzun süreli muhafaza ve en etkin yenilemeyi oluşturan amaca yönelik sistemleri öneriyoruz.. Hızlı kürleşen tamir harçlarından çatlakları onarmak için beton sağlamlaştırıcılarına, yenim önleyicileri ve koruyucu kaplamalarına kadar teknolojik olarak ileri olan ulusal ve / veya uluslararası standartların şartlarıyla uyumlu çözümler sunuyoruz...

© 2021 Yalıtım Danışmanım :: İnşaatınız var ise bize mutlaka danışın !. All rights reserved | Design by Greensoft ®